Zestawy wypoczynkowe, które wybieramy do salonu, powinny być funkcjonalne. Oznacza to, że mają być one doskonale dopasowane do naszego stylu życia oraz naszych potrzeb. Dla każdego funkcjonalność może oznaczać co innego, stąd podczas wyboru mebli nie warto się spieszyć.

Wypróbuj

Przed zakupem mebli warto sprawdzić ich wygodę, testując je po prostu, decydując się usiąść na nich, położyć, czy spróbować się zrelaksować. Na rynku dostępne są sofy z różnym stylem wyprofilowania, wyższe lub niższe o rozmaitym stopniu twardości, różniące się także sprężystością, itd.

Funkcja spania

Warto również rozważyć, czy jest nam potrzebna funkcja spania. Jeśli tak, to jaka dokładnie powierzchnia nas interesuje. Ponadto kluczem do podjęcia decyzji często pozostaje wybór mebli z pojemnikiem na pościel lub bez.

Akcesoria i dodatkowe udogodnienia
Funkcjonalność mogą poprawić wszelkie podłokietniki, podgłówki, poduszki lub w przypadku niewielkich pomieszczeń – proste bryły, które nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca. Dodatkowe udogodnienie, które szczególnie docenią rodzice małych dzieci to zdejmowany pokrowiec.