Kluczem do stworzenia przyjaznego salonu jest wybór odpowiednich mebli. Ich odpowiednie zestawienie pozwala zaprojektować wymarzone miejsce do odpoczynku i niepowtarzalną przestrzeń do czasu spędzanego wspólnie z najbliższymi osobami.

Nie trendy najważniejsze

Wybór rodzaju mebli nie powinien być dyktowany w pierwszej kolejności przez trendy. Dużo ważniejsze od nich jest to, jak dużą mamy przestrzeń do zagospodarowania. W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kolory, kształty i typ producenta, który zapewni nam trwałość i niezawodność danych mebli.

Funkcje

Decydując się, czy wybierzemy sofę, zestaw wypoczynkowy, czy narożnik, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcję, jaką ma spełniać dany mebel. Do salonu, który oprócz funkcji pokoju dziennego, odgrywa rolę sypialni najlepsza będzie rozkładana kanapa z pojemnym pojemnikiem na pościel. Do salonu, w którym przyjmujemy gości najlepiej sprawdzi się natomiast zestaw wypoczynkowy. Natomiast tam, gdzie zależy nam na sporej powierzchni, a jednocześnie oszczędności miejsca i maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni przyda się narożnik.