Kolory wpływają na nasze samopoczucie. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły lub zmotywować do działania, dlatego tak ważne jest, by dobierać je w staranny sposób, zwracając uwagę na to, jak łączymy ich poszczególne barwy.

Jakiego koloru meble?

Meble dostępne są w wielu kolorach. Najwięcej barw odnajdziemy w propozycji, jaką są meble tapicerowane. Trochę mniej w meblach drewnianych – krzesła i stoły są zazwyczaj dostępne w klasycznych odcieniach drewna. Mimo to bez trudu można pogodzić tę z jednej strony oryginalną i odważną grę kolorów, z odcieniami pastelowymi i spokojnymi. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej i konsekwentnie wdrażać raz wybrany plan.

Dobierz kolory

Do salonu należy wybrać taki kolor, który z jednej strony będzie relaksował i odprężał, a z drugiej będzie pozwalał wypocząć w bardziej energiczny sposób wśród znajomych i rodziny. W tym miejscu dobrze sprawdzają się pastele, na których tle wszystkie meble wyglądają dobrze, a najlepszym pomysłem, by pogodzić wiele funkcji salonu jest zestawienie kilku barw, które będą w symboliczny sposób określały role wydzielonych przestrzeni.

Ponadto podstawowa zasada jest taka, by kolor sufitu był jaśniejszy od koloru ścian.