Salon to miejsce, które spełnia wiele funkcji. Zaczynając od przestrzeni relaksu i odpoczynku, poprzez miejsce spotkań wszystkich członków rodziny oraz przyjmowania gości i często jadalnię, a kończąc na obszarze reprezentacyjnym. Salon w takim ujęciu jest pokojem rodzinnym, w którym pewnie musi się czuć zarówno osoba dorosła, jak i często dziecko. To przestrzeń, która musi odpowiadać na oczekiwania wielu osób.

Zestawy wypoczynkowe

Najważniejszym elementem salonu jest kanapa lub narożnik. Warto zadbać o to, by nie był to mebel byle jaki, ale wybrany ze starannością oraz z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Meble twarde powinny być dobrej jakości, bo to najważniejsza cecha, która pozwala z nich korzystać przez wiele sezonów.

Wiele możliwości w jednym

Wybierając kanapę, warto zwrócić uwagę, czy jest to mebel funkcjonalny. Ta cecha będzie szczególnie ważna w małych pomieszczeniach. Dobrze sprawdzić, czy ma ona funkcję rozkładania, czy można na niej spać, czy jest ona również wygodna jako miejsce odpoczynku przy filiżance kawy. Podstawa to również pakowna skrzynia, w której można zmieścić pościel.