Meble twarde to przeciwieństwo mebli tapicerowanych. Są to elementy wyposażenia, jak sama nazwa wskazuje, które w dotyku są twarde i które służą do przechowywania w nich różnego typu rzeczy, do ustawiania na nich przedmiotów oraz w formie stołów do jedzenia przy nich posiłków. By meble twarde mogły służyć przez wiele lat, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

Jak czyścić meble laminowane?

Meble laminowane należy czyścić miękką ściereczką do kurzu zwilżoną w ciepłej wodzie. Najlepiej nie używać żadnych środków szorujących. Kupując preparat do pielęgnacji, należy zwrócić uwagę, czy jest on polecany do mebli laminowanych. W przeciwnym wypadku może dojść do powstania plam z powodu zwartych w preparacie wosków.

Jak czyścić meble drewniane?

Meble drewniane należy czyścić miękką ściereczką. Na rynku jest wiele środków do pielęgnacji drewna, wiele z nich ma w składzie specjalną formułę, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu na powierzchni mebli. Każdorazowo jeśli mamy wątpliwości, co do stosowności wybranego środka, dobrze dokładnie przeczytać instrukcję oraz wypróbować środek na niewielkiej powierzchni.