Często kupując meble tapicerowane, wysłuchujemy rad sprzedawcy dotyczących ich pielęgnacji, czasami nawet studiujemy krótką broszurkę dołączoną do kompletu. Na tym się kończy. Dalej działamy zgodnie z intuicją. Niestety. Ta bowiem nie zawsze podpowiada nam to, co powinna.

Najbezpieczniejsze odkurzanie

Wszystko się kurzy. Nie tylko podłogi i drobne bibeloty, ale także meble tapicerowane. Dlatego warto dbać o to, by na bieżąco pozbywać się z ich powierzchni kurzu. Przy okazji odkurzania podłóg warto zmienić końcówkę i usunąć wszelkie paproszki również z tapicerki. Zajmie nam to kilka chwil, a w ten sposób usuniemy nie tylko kurz, ale pożywkę dla bakterii i roztoczy szczególnie groźnych dla alergików.

Z dala od ciepła i słońca

Tapicerkę warto również chronić przed negatywnym oddziaływaniem ciepła i słońca. W ten sposób unikniemy jej wyblaknięcia oraz pozwolimy jej na to, by zachwycała swoim wyglądem przez wiele lat. Lepiej nie stawiać mebli blisko kaloryferów i kominków.

Wszelkie zabrudzenia usuwaj od razu

Plamy i zabrudzenia należy usuwać od razu. Zostawiane na dłuższy czas mogą być trudne w usunięciu lub co gorsza spowodować trwałą zmianę w kolorze i strukturze tkaniny użytej do wyprodukowania danego typu mebli.