Dobrze dobrane materace gwarantują doskonałą jakość snu. Często pozwalają wykluczyć bardzo ważną przyczynę bezsenności, zmniejszyć bóle kręgosłupa, poprawić samopoczucie i dodać energii. Dobrze przespana noc to podstawa, która pozwala zacząć dzień w dobrym humorze.

Korzyści liczone w czasie

Wiele osób ciągle bagatelizuje znaczenie dobrze dobranego materaca, zapominając o tym, że sen zajmuje nam aż 1/3 życia. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że czas ten ma ścisłe przełożenie na nasz sposób funkcjonowania przez pozostałą 2/3 życia.

Dobra jakość snu

Materace są najlepszym rozwiązaniem zapewniającym dobrą jakość snu (nieporównywalną do tej, którą może zagwarantować najlepsza kanapa, czy narożnik), bo posiadają strukturę, która pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz często dodatkowe udogodnienia, które blokują rozwój bakterii oraz roztoczy, szczególnie groźnych dla osób o wrażliwej skórze i alergików. Dlaczego te właściwości są tak istotne w kontekście materacy? Ponieważ dwa razy w ciągu miesiąca w sposób niezauważalny dla ludzkiego oka nasza skóra się regeneruje. Proces ten aktywnie przebiega w trakcie snu. Oprócz „zmiany skóry” podczas snu, mimo że często tego nie zauważamy, pocimy się. Jedna noc to średnio pół litra potu, co w przeliczeniu na rok daje aż 180 litrów!

Uwzględniając te fakty, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć potrzebę zachowania wysokiej higieny snu.

Wygodny materac pozwala także uniknąć bólów kręgosłupa wywołanych nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas snu. Chroni przed dolegliwościami, które dotykają co drugą osobę. Dla zobrazowania: podczas snu zmieniamy pozycję średnio aż 40 razy. Odpowiednio dobrany materac pozwala spełnić oczekiwania śpiącej na nim osoby niezależnie od pozycji – jest równie wygodny i dobrze podpiera kręgosłup, gdy śpimy na boku, na plecach oraz na brzuchu.